UP1B-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UP1B-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 2.2A 54.4 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 54.4mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UP1B-4R7-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.6A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 54.4mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |