LAN2VSOS24351C2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LAN2VSOS24351C2 |
Description | MOD TRANS LAN 1000B-T 1 PORT |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 350µH LAN 1000 Base-T Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Inductance 350µH |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Turns Ratio - Primary:Secondary 1CT:1CT |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.594" L x 0.280" W (15.10mm x 7.10mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Transformer Type LAN 1000 Base-T | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |