HPAL1V1040-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HPAL1V1040-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 12A 7 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 12 A 7mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 16.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 7mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 25MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |