HPAL1V0630-3R3-R
DigiKey Part Number
283-HPAL1V0630-3R3-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HPAL1V0630-3R3-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HPAL1V0630-3R3-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPAL1V0630-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 8.5A 22 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 8.5 A 22mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
9.5A
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)