HCM1A4020V2-2R2-R
DigiKey Part Number
283-HCM1A4020V2-2R2-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HCM1A4020V2-2R2-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HCM1A4020V2-2R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1A4020V2-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 4.6 A 48mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
48mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
33MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Current - Saturation (Isat)
5A
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)