HCM1A1104V2-100-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A1104V2-100-R |
Description | FIXED IND 10UH 6A 30 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 6 A 30mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 30mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 10MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 6A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |