GDB-125MA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
SCHURTER Inc.
In Stock: 1 861
Unit Price: R21,27000
Datasheet
125 mA 250 V Fuse Cartridge, Glass Requires Holder 5mm x 20mm
Eaton Electronics Overcurrent Protection Fuse Portfolio
GDB-125MA
DigiKey Part Number
283-GDB-125MA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDB-125MA
Description
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage Rating - AC
250 V
Mfr
Response Time
Fast Blow
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Part Status
Active
Melting I²t
0.005
Mounting Type
Requires Holder
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type
DC Cold Resistance
2.8 Ohms