FP1007R6-R33-R
DigiKey Part Number
283-4179-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4179-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4179-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP1007R6-R33-R
Description
FIXED IND 330NH 61A 0.29 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 61 A 0.29mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
33A
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)