EFDKA45K335D022LHT
DigiKey Part Number
283-EFDKA45K335D022LHT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFDKA45K335D022LHT
Description
CAP FILM 3.3UF AUTO 450VDC RAD
Detailed Description
3.3 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.740" (18.80mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22.1 mOhms