EFDKA45K256E102LHT
DigiKey Part Number
283-EFDKA45K256E102LHT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFDKA45K256E102LHT
Description
CAP FILM 25UF AUTO 450VDC RAD
Detailed Description
25 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.8 mOhms