204XM-12-S
DigiKey Part Number
461-1038-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
204XM-12-S
Description
MICRO HK TO MICRO HK 12" 10PC
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.0" (304.80mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 1000V (1kV) 10 Leads, Multiple Colors
Category
Cable Length
12.0" (304.80mm)
Manufacturer
E-Z-Hook
Contents
10 Leads, Multiple Colors
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bulk
Wire Gauge
22 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Configuration
Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
2.5 A
1st Connector
Micro Hook
Temperature Range
221°F (105°C)
2nd Connector
Micro Hook
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 122
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1R1 024,36000R1 024,36
5R977,83200R4 889,16
10R958,46000R9 584,60
25R933,44080R23 336,02
50R914,93980R45 746,99
100R896,81020R89 681,02
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
MICRO HOOK TO MCRO HOOK 24" 10PC
In-Stock: 21
Unit Price: R1 024,36000
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 6" 10PC