800AC2REDCAP
DigiKey Part Number
800AC2REDCAP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
800AC2REDCAP
Description
CAP PUSHBUTTON ROUND RED
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Pushbutton Switch Cap Red Snap Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
800AC2REDCAP Models
Category
Color
Red
Manufacturer
E-Switch
Illumination
Non-Illuminated
Series
For Use With/Related Products
800A Series
Packaging
Bulk
Mounting Type
Snap Fit
Part Status
Active
Size
7.45mm Dia x 3.50mm H