SDM40E20LS-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDM40E20LS-7-F |
Description | DIODE ARR SCHOTT 20V 400MA SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Series Connection 20 V 400mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDM40E20LS-7-F Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 310 mV @ 100 mA |
Manufacturer Diodes Incorporated | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 20 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 125°C |
Diode Configuration 1 Pair Series Connection | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 400mA (DC) | Base Product Number |