SDM02U30CSP-7
DigiKey Part Number
SDM02U30CSP-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SDM02U30CSP-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
SDM02U30CSP-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM02U30CSP-7
Description
DIODE SCHOT 30V 200MA X3WLB06032
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount X3-WLB0603-2
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
9pF @ 5V, 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
X3-WLB0603-2
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 200 mA