FDC500026 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Unit Price: R73,92832
Datasheet
125 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
FDC500026
DigiKey Part Number
FDC500026TR-ND - Tape & Reel (TR)
FDC500026CT-ND - Cut Tape (CT)
FDC500026DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FDC500026
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)