BZT52C12TQ-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 0
Unit Price: R1,87143
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 7 685
Unit Price: R3,76000
Datasheet
Zener Diode 12 V 300 mW ±5.4% Surface Mount SOD-523
BZT52C12TQ-7-F
DigiKey Part Number
BZT52C12TQ-7-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C12TQ-7-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
BZT52C12TQ-7-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C12TQ-7-F
Description
DIODE ZENER 12V 300MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5.4%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOD-523
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V