XB3-24Z8CM
DigiKey Part Number
602-2132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8CM
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 CHIP SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Chip Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XB3-24Z8CM Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Antenna Type
Integrated, Chip
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
135mA
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C