DRC-12V100W1AZ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Delta Electronics
In Stock: 15
Unit Price: R677,51000
Datasheet
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 12V 6A
Delta Electronics DIN Rail Power Supplies  | Digi-Key Daily
DRC-12V100W1AZ
DigiKey Part Number
1145-1274-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRC-12V100W1AZ
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 72W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
72W
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
86%
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension
3.58" L x 3.54" W x 2.19" H (90.9mm x 89.9mm x 55.6mm)
AC Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB Scheme, CE, EAC, EN, SIQ, UL
Voltage - Output 1
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
6A