745X101103JP
DigiKey Part Number
60-745X101103JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-745X101103JPCT-ND - Cut Tape (CT)
60-745X101103JPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
745X101103JP
Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
CTS Resistor Products
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type
Bussed
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Number of Pins
10
Base Product Number
Power Per Element
63mW