PBA50F-12-N is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Cosel USA, Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R834,41000
Datasheet
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
PBA50F-12-N
DigiKey Part Number
1776-1495-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA50F-12-N
Description
AC/DC CONVERTER 12V 50W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PBA50F-12-N Models
Category
Current - Output 1
4.3 A
Mfr
Power (Watts)
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
82%
Part Status
Last Time Buy
Features
DC Input Capable, Universal Input
Type
Enclosed
Mounting Type
Chassis Mount
Number of Outputs
1
Approval Agency
CE, cURus, TUV
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Minimum Load Required
No
Voltage - Output 1
12V