CD4FA102FO3F is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: R709,79910
Datasheet
1000 pF Mica Capacitor 100 V Radial
CD4FA102FO3F
DigiKey Part Number
CD4FA102FO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD4FA102FO3F
Description
CAP MICA 1000PF 1% 100V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Voltage - Rated
100 V
Height - Seated (Max)
0.311" (7.90mm)