CSAB0420-R22M
DigiKey Part Number
4044-CSAB0420-R22MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB0420-R22MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB0420-R22MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB0420-R22M
Description
FIXED IND 0.22UH 11.7A 6.6 MOHM
Detailed Description
0.22 µH Shielded Molded Inductor 11.7 A 6.6mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke
EDA/CAD Models
CSAB0420-R22M Models
DC Resistance (DCR)
6.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Features
Molded Inductors, Molding Power Choke
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
18A