300-30-26-GR-0100F
DigiKey Part Number
CN215GR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-26-GR-0100F
Description
CBL RIBN 26COND 0.025 GRAY 100'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 26 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Bulk
Ribbon Width
0.650" (16.51mm)
Voltage
150 V
Number of Conductors
26
Operating Temperature
105°C
Length
100.0' (30.48m)
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG