HC-49/U-S4000000AHKB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R8,83000
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 536
Unit Price: R13,42000
Datasheet
In Stock: 18 513
4 MHz ±30ppm Crystal 20pF 150 Ohms HC-49/US
HC-49/U-S4000000AHKB
DigiKey Part Number
HC-49/U-S4000000AHKB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HC-49/U-S4000000AHKB
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
4 MHz
Size / Dimension
0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.65mm)
Frequency Stability
±100ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm