IN6ANRG12W is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 10
Unit Price: R119,44000
Datasheet
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 0
Unit Price: R111,32000
Datasheet
New at DigiKey
LED Panel Indicator Green, Red Diffused 145° 12V Green, 12V Red 30mA Green, 25mA Red Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN6 Series 6 mm Indicators from CIT Relay & Switch PIO | DigiKey
IN6ANRG12W
DigiKey Part Number
2449-IN6ANRG12W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN6ANRG12W
Description
LED PNL IND RED/GREEN 6MM 150MM
Detailed Description
Category
Current
30mA Green, 25mA Red
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
3.00mm Dia
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Voltage
12V Green, 12V Red