969M101-14-4-SMC-025
DigiKey Part Number
969M101-14-4-SMC-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-14-4-SMC-025
Description
CBL RIBN 4COND FLAT CLEAR 25'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Clear 4 Conductors Flat Cable 25.0' (7.62m)
Category
Ribbon Width
0.610" (15.49mm)
Voltage
20 kV
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Number of Conductors
4
Length
25.0' (7.62m)
Wire Gauge
14 AWG
Insulation Resistance
200MOhm
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
27 A
Ribbon Thickness
0.190" (4.83mm)