HHXD350GRA101MHA0G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HHXD350GRA101MHA0G |
Description | CAP ALUMHYB 100UF 20% 35V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 27mOhm 10000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer Chemi-Con | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Anti-Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 230 mA @ 120 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 2.3 A @ 100 kHz |
Capacitance 100 µF | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Voltage - Rated 35 V | Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 27mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C | Package / Case Radial, Can - SMD |