CSHD10-45L TR13 PBFREE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 4 494
Unit Price: R18,32000
Datasheet
Diode 45 V 10A Surface Mount DPAK
CSHD10-45L TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CSHD10-45LTR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CSHD10-45LTR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CSHD10-45LTR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSHD10-45L TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 45 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
DPAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
10A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
750 mV @ 10 A