RFTERM292P05W
DigiKey Part Number
708-RFTERM292P05W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFTERM292P05W
Description
CONN 2.92MM P TO TERM 0.5W
Detailed Description
Terminator Coax Connector Plug, Male Pin 2.92mm 50 Ohms
Category
Impedance
50 Ohms
Connector Style
2.92mm
Connector Type
Plug, Male Pin
Base Product Number
Frequency - Max
40 GHz