PX0707/S/12
DigiKey Part Number
708-1172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0707/S/12
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD SLDR
Detailed Description
12 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Number of Positions
12 (Power)
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C