PX0707/P/25
DigiKey Part Number
708-1168-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0707/P/25
Description
CONN RCPT MALE 25POS GOLD SOLDER
Detailed Description
25 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
Number of Positions
25 (Power)
Current Rating (Amps)
1A
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C