SRU1063A-220Y
DigiKey Part Number
SRU1063A-220YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRU1063A-220YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRU1063A-220YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRU1063A-220Y
Description
FIXED IND 22UH 3A 60 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 60mOhm Max 4-SMD
Category
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
4-SMD
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.268" (6.80mm)
Current - Saturation (Isat)
3.2A