SRR7032-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR7032-150M |
Description | FIXED IND 15UH 1.1A 95 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 95mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR7032-150M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 95mOhm Max |
Series | Q @ Freq 22 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 32MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.2A | Base Product Number |