SRR5018-680Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR5018-680Y |
Description | FIXED IND 68UH 400MA 850 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 850mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR5018-680Y Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 850mOhm Max |
Series | Q @ Freq 9.9 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 12MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 500mA | Base Product Number |