SRR0745A-330M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR0745A-330M |
Description | FIXED IND 33UH 1.35A 150 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Inductor 1.35 A 150mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR0745A-330M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 150mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.45A | Base Product Number |