SRP5030C-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5030C-100M |
Description | FIXED IND 10UH 2.8A 122 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 2.8 A 122mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 122mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.8A | Base Product Number |