SRP3020CC-R10Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3020CC-R10Y |
Description | FIXED IND 100NH 10A 7 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Shielded Wirewound Inductor 10 A 7mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP3020CC-R10Y Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 11.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 7mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 340MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |