SRP3020C-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3020C-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 3.5A 75 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Inductor 3.5 A 75mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 75mOhm Max |
Series | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 75MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.7A | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |