SRP3012TA-R47M
DigiKey Part Number
SRP3012TA-R47MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRP3012TA-R47MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRP3012TA-R47MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP3012TA-R47M
Description
FIXED IND 470NH 5A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5 A 30mOhm Max 2-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRP3012TA-R47M Models
Category
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
107MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD
Inductance
Supplier Device Package
2-SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
7.2A