SRP0410F-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP0410F-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 3.9A 72 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 3.9 A 72mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 72mOhm Max |
Series | Q @ Freq 5 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 36MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.9A |