SRF4532-110Y
DigiKey Part Number
SRF4532-110YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF4532-110YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF4532-110YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532-110Y
Description
CMC 11UH 300MA 2LN 700 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 10 MHz 300mA DCR 800mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF4532-110Y Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Bourns Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz