SM51625EL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM51625EL |
Description | XFRMR LAN POE+ 1.2A 24SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10µH LAN Pulse Transformer 1:1 Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SM51625EL Models |
Category | Turns Ratio - Primary:Secondary 1:1 |
Manufacturer Bourns Inc. | Mounting Type Surface Mount |
Series | Size / Dimension 0.691" L x 0.480" W (17.55mm x 12.20mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Height - Seated (Max) 0.246" (6.25mm) |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Transformer Type LAN | Base Product Number |
Inductance 10µH |