SDE0604A-101K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDE0604A-101K |
Description | FIXED IND 100UH 800MA 700 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 700mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDE0604A-101K Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 700mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 7.5MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 620mA | Base Product Number |