PWR4413BR020F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 46
Unit Price: R1,07000
Datasheet
20 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Radial Current Sense, Pulse Withstanding Metal Element
PWR4413BR020F
DigiKey Part Number
PWR4413BR020F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWR4413BR020F
Description
RES 0.02 OHM 1% 1W RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PWR4413BR020F Models
Category
Composition
Mfr
Features
Current Sense, Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 325°C
Packaging
Box
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.450" L x 0.157" W (11.43mm x 4.00mm)