PWR221T-50-R500F
DigiKey Part Number
PWR221T-50-R500F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWR221T-50-R500F
Description
RES 0.5 OHM 1% 50W TO220-2
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500 mOhms ±1% 50W Through Hole Resistor TO-220-2 Full Pack Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thick Film