CW2012A-27NJ
DigiKey Part Number
118-CW2012A-27NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CW2012A-27NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CW2012A-27NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW2012A-27NJ
Description
FIXED IND 27NH 120 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Wirewound Inductor 120mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
Current - Saturation (Isat)
600mA
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max