CW160808-47NJ
DigiKey Part Number
CW160808-47NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW160808-47NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW160808-47NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW160808-47NJ
Description
FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM
Detailed Description
47 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 280mOhm 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CW160808-47NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
280mOhm
Mfr
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
200 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)