CW100505-1N0D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CW100505-1N0D |
Description | FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.36 A 45mOhm 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CW100505-1N0D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 45mOhm |
Mfr | Q @ Freq 13 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 6GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |