CW100505-1N0D
DigiKey Part Number
CW100505-1N0DTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW100505-1N0DCT-ND - Cut Tape (CT)
CW100505-1N0DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW100505-1N0D
Description
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.36 A 45mOhm 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW100505-1N0D Models
Category
DC Resistance (DCR)
45mOhm
Mfr
Q @ Freq
13 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)