Image for CRF2010-FZ-R050ELF is not available
CRF2010-FZ-R050ELF
DigiKey Part Number
118-CRF2010-FZ-R050ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRF2010-FZ-R050ELF
Description
CRF2010-FZ-R050ELF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)